Oferty z innych miejsc

Ełk (19439)

Grodzisk (18948)

Ostróda (18765)

Iława (18194)

Szczytno (18082)

Nowy Dwór (17979)

Giżycko (17401)

Bielsk Podlaski (17252)

Mrągowo (17074)

Kętrzyn (17042)

 

Herb Działdowa

Działdowo - największe miasto powiatu działdowskiego, stanowi ważny ośrodek przemysłowy województwa warmińsko-mazurskiego. Istotnymi składnikami lokalnej gospodarki i rynku pracy jest przemysł szklarski i drzewny, handel i usługi, branża spożywcza, drukarska, i budowlana. Bezrobocie w regionie jest problemem, dlatego też Powiatowy Urząd Pracy organizuje szkolenia dla osób poszukujących pracy stałej z zakresów: rachunkowość, księgowość, zarządzanie, ochrona mienia i osób, kursy prawa jazdy, usługi stolarskie, fryzjerskie i kosmetyczne. Dużym zainteresowaniem kursantów w Działdowie cieszą się zajęcia obejmujące sprzedaż i marketing, prace sekretarskie i biurowe oraz prace społeczne. Na lokalnym rynku pracy najłatwiej jest znaleźć angaż w handlu, administracji, usługach i opiece zdrowotnej. Sam powiat liczy ponad 68 tysięcy mieszkańców, co stanowi 4,6% województwa. W wieku przedprodukcyjnym jest 20 tyś. osób, w wieku produkcyjnym jest 38 tyś. mieszkańców, poprodukcyjnym 9,5% osób. Ze względu na powiększającą się grupę bezrobotnych cały powiat został uznany za obszar zagrożony strukturalnym bezrobociem.


Podaj swój e-mail, jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię o nowych ofertach pracy w Działdowie:

Forum pracy, dyskusje, artykuły:

Przegląd zagranicznych rynków pracy – praca na Cyprze
Artykuł z dnia: środa, 11 czerwiec 2014
Mogłoby się wydawać, że tak mała wyspa, jak Cypr nie może generować dużych przychodów z przemysłu i gospodarki. Prawda jednak jest całkowicie inna, otóż kiedy Cypr wchodził do Unii Europejskiej między innymi wraz ze Słowenią, był najbogatszym z kandydatów! O czym to świadczy? Między innymi o tym, że cypryjska gospodarka jest bardzo stabilna i generuje duże dochody. Następnym argumentem na poparcie tej tezy jest fakt, że panuje tam bardzo małe bezrobocie – rzędu około trzech i pół procenta, co obecnie w skali światowej (a przede wszystkim europejskiej) to bardzo mało. Naturalnie najwięcej przychodów generuje turystyka, ponieważ ludzie przyjeżdżają tam niemalże przez cały rok...
Czytaj dalej ->


Bezrobocie 2013 dane GUS
Artykuł z dnia: sobota, 19 październik 2013
W sierpniu 2013 r. w porównaniu do lipca br. odnotowano spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia, natomiast w stosunku do sierpnia ub. roku zaobserwowano wzrost zarówno liczby bezrobotnych jak i stopy bezrobocia. Mniejsza niż przed miesiącem i przed rokiem, była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych. Mniej osób niż w lipcu br. ale więcej niż przed rokiem wyrejestrowano z urzędów pracy. W końcu sierpnia 2013 r. do urzędów pracy zgłoszono więcej ofert pracy niż w poprzednim miesiącu br. i w analogicznym okresie ub. roku.
Czytaj dalej ->


2013 rok. Jakie zawody świecą wakatem?
Artykuł z dnia: poniedziałek, 28 styczeń 2013
Czytaj dalej ->


Kilka prostych kroków do zdobycia pracy w dobie bezrobocia.
Artykuł z dnia: piątek, 25 styczeń 2013


Najdziwniejsze profesje w Polsce
Artykuł z dnia: piątek, 31 sierpień 2012
Topiarz fryty, manipulant drewna, wybieracz monet, tanatopraktor - zapewne mało kto odgadnie czym zajmują się osoby wykonujące te zawody. Część z nich jest na tyle egzotyczna, że próżno ich szukać w ministerialnej klasyfikacji.
Czytaj dalej ->


Parasolnik, który nie lubi nosić parasola
Artykuł z dnia: czwartek, 30 sierpień 2012
Klient przynosi strzępy parasola, a ja muszę sprawić, by znów chronił go przed deszczem - mówi Michał Klarkowski, parasolnik z Poznania.
Czytaj dalej ->


Szczurołap - zawód, który nie wyginie
Artykuł z dnia: środa, 29 sierpień 2012
Zasada jest prosta - szczury były, są i będą. Jeśli ktoś myśli, że ich nie ma, bo ich nie widać, to jest w błędzie. Są cholernie dobrymi obserwatorami - zanim wejdą na dany teren, najpierw wysyłają zwiadowców, którzy obserwują nasze zwyczaje.
Czytaj dalej ->


Zawód: gracz komputerowy
Artykuł z dnia: wtorek, 28 sierpień 2012
Twoje dziecko spędza godziny, grając na komputerze? Nie martw się! W przyszłości może zostać świetnie zarabiającą międzynarodową gwiazdą.
Czytaj dalej ->


Nowy zawód: mąż do wynajęcia
Artykuł z dnia: poniedziałek, 27 sierpień 2012
Może wyprowadzić psa lub wywiercić dziurę w ścianie. Mąż do wynajęcia ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę - potrafi po sobie posprzątać!
Czytaj dalej ->


Zarobić na zdrowym stylu życia
Artykuł z dnia: piątek, 24 sierpień 2012


Masażysta, kosmetyczka, fizjoterapeuta czyli jak zarobić na urodzie
Artykuł z dnia: czwartek, 23 sierpień 2012
Masażyści, kosmetyczki, fizjoterapeuci, stylistki. W tej branży ofert nie brakuje. Nic dziwnego, że szkoły policealne kształcące w popularnych okołozdrowotnych zawodach, cieszą się coraz większą popularnością.
Czytaj dalej ->


Okoliczne miejscowości:

Zakrzewo, Wysoka, Uzdowo, Turza Wielka, Sławkowo, Rywociny, Ruszkowo, Pożary, Pierławki, Petrykozy, Niestoja, Myślęta, Mosznica, Malinowo, Lipówka, Kurki, Księży Dwór, Krasnołąka, Kramarzewo, Komorniki, Wilamowo, Klęczkowo, Kisiny, Jankowice, Grzybiny, Gnojno, Gnojenko, Gąsiorowo, Filice, Bursz, Burkat.